... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

28. března 2018 - INTENZITA

28.3.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 28. března 2018
INTENZITA

Rytíř Ohně má opravdu páru. Co si umane, to musí mít, stůj co stůj, ber kde ber. Zaměří veškerou pozornost a sílu na cíl, který si vytýčil a jako buldok jde za svým. Jeho odhodlání je opravdu obdivuhodné. Bohužel se často pro samý zápal zapomene a jde takzvaně přes mrtvoly.

Co se vlastně odehrává v našem nitru, když takzvaně tlačíme na pilu a nutně potřebujeme, aby… Dnes se objeví nejedna příležitost uvědomit si naši umanutost a prozkoumat, co se za ní ve skutečnosti skrývá. Pokud trváme na tom, aby se situace odehrály určitým způsobem, partner se nějak choval, aby věci dopadly tak, jak očekáváme, pak se v sobě snažíme zahladit určitou míru nespokojenosti. Ale protože se nezabýváme zdrojem této nespokojenosti, ale jen ji hasíme vnějšími okolnostmi, nikdy kýženého pocitu naplnění dlouhodobě nedosáhneme.

Než dnes zase začneme rvát situace přes závit a upravovat si vnější realitu k dokonalosti a obrazu svému, zkusme se na chvíli zastavit a zeptat se sami sebe, co potřebujeme doopravdy, co nám tyhle vysněné výsledky mají zajistit, a proč si to ve svém nitru nedopřejeme bez téhle vyčerpávající urputnosti a dřiny.

Pěkný den.

 
Zobrazeno: 347 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
17. dubna 2019 - STRES

17.4.2019

Osho Zen karta na každý den:
16. dubna 2019 - PŘIJÍMÁNÍ

16.4.2019

Osho Zen karta na každý den:
15. dubna 2019 - REBEL

15.4.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -