... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

29. března - ZPOMALENÍ

29.3.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 29. března 2018
ZPOMALENÍ
 
Pokud v životě zpomalíme, ledacos uvnitř nás začne vyplouvat na povrch. Proto je mnoho lidí tak zrychlených, zahlcených aktivitami, plány a kontakty; ať vědomě či nevědomě, utíkají sami před sebou, před bolestí, kterou v sobě nesou a před potlačenými emocemi, které se z různých důvodů bojí prožívat.
 
Rytíř Duhy nám připomíná, že všechno, co potřebujeme si neseme v životě s sebou. Ale abychom to objevili, musíme se alespoň na chvíli vzdát zahlcení, které nám dává falešný pocit plnosti. Tak jako se nedá opravovat auto za jízdy, tak ani naše nitro nevydá své poklady, dokud nezpomalíme nebo se dokonce nezastavíme. Můžeme stokrát hledat a honit štěstí tam venku, ale dokud v sobě v klidu nenajdeme zdroj vlastního uspokojení, venku nic nedoženeme.
 
Užijme si klid a mír nadcházejícího volna. Pokud už teď víme, že je máme zaplněné od rána do večera, mějme odvahu dopřát si krátké zastavení a prozkoumat, před čím utíkáme a co aktivitami, úklidem a návštěvami zaplácáváme. Stačí jeden malý objev a najednou zjistíme, že už se nemusíme vyhýbat sami sobě a můžeme si ve svém životě dovolit přirozeně zvolnit a víc si vědomě užívat.
 
Pěkný den a víkend.
 
Zobrazeno: 319 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
19. března 2019 - MILENCI

včera

Osho Zen karta na každý den:
15. března 2019 - SDÍLENÍ

15.3.2019

Osho Zen karta na každý den:
13. března 2019 - DŮVĚRA

13.3.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -