... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

3. dubna 2018 - DOSPĚLOST

3.4.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 3. dubna 2018
DOSPĚLOST
 
Eso Duhy nám ukazuje potenciál hojnosti, radosti a důvěry, který máme každodenně k dispozici. Záleží jen na nás, zda v danou situaci, v daném vztahu či životní etapě zvolíme roli dítěte a budeme nespokojení a dožadující se změny, nebo roli dospělého, který je schopen spolehnout se na svůj vnitřní svět a čerpat z kvalit, které máme uvnitř sebe, bez potřeby, aby nám byly dodány z vnějšku.
 
Dospělost nespočívá ve věkovém mezníku a řidičáku, je to naše schopnost vzít na vědomí naše možnosti a vnitřní zdroje a začít s nimi efektivně pracovat. Máme toho k dispozici víc, než je naše umanuté a nešťastné dítě schopno přiznat.
 
Dovolme si dnes využít příležitosti a na chvíli se zastavit a naladit se na to, jak nakládáme s tím, co žijeme a máme. Umíme v sobě aktivovat vnitřní pocit sytosti nebo raději svůj čas a energii investujeme do stížností, pocitů oběti a strádání? Dovolit si pocit naplnění v čemkoliv neznamená spokojit se s málem a zbavit se všech ambicí, ale znamená to hluboce si uvědomit, že my jsme manažeři našeho vnitřního rozpoložení. Jsme dospělí, takže už dávno neplatí, že jsme závislí na rodičovské péči a pozornosti a že někdo tam venku je zodpovědný za naše štěstí nebo neštěstí.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 303 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
17. dubna 2019 - STRES

17.4.2019

Osho Zen karta na každý den:
16. dubna 2019 - PŘIJÍMÁNÍ

16.4.2019

Osho Zen karta na každý den:
15. dubna 2019 - REBEL

15.4.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -