... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

10. dubna 2018 - BŘEMENO

10.4.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 10. dubna 2018
BŘEMENO
 
Taky znáte ten stav, kdy se pod tíhou starostí shrbení až k zemi ploužíme dnem? Kdy v noci pro samou obavu nespíme a jen špekulujeme a špekulujeme, jak něco zaonačit, aby to dopadlo „správně“? Tak přesně o tom je Šestka Mraků a energie dnešního dne.
 
Břemeno je plné starostí, obav, negativních očekávání a vzdychání. Život pod břemenem je těžký a bez radosti, pořád s sebou něco vlečeme, stále přemýšlíme, jak se tu zavděčit a onde něčemu vyhnout. Naše hlava je plná k prasknutí, jako by v ní byly všechny starosti světa. Na první pohled to vypadá, že Břemeno nemá východisko, naštěstí opak je pravdou. Ve skutečnosti jsou totiž všechny tyhle starosti zbytečné. Situace vždy nějak dopadnou a okolnosti jsou natolik nepředvídatelné, že stejně nemá cenu předjímat.
 
Dnes se objeví nejedna příležitost uvědomit si, čím si zakydáváme hlavu, kam směřujeme naši pozornost a co nám ubírá radost ze života. Všechno to, co se nám dnes mele v palici, zkusme prostě v rámci jarního úklidu vyhodit. Místo lomení rukama nad osudy našich nejbližších je zkusme podpořit důvěrou a motivací, že to, co je před nimi, zvládnou sami. Místo probdělých nocí nad nadcházejícími událostmi, se raději uvolněme a řešme věci, až opravdu nastanou. Místo nervozity, zda budeme kladně ohodnoceni či přijati, raději konečně přijměme sami sebe.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 273 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
19. března 2019 - MILENCI

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
15. března 2019 - SDÍLENÍ

15.3.2019

Osho Zen karta na každý den:
13. března 2019 - DŮVĚRA

13.3.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -