... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

11. dubna 2018 - TADY A TEĎ

11.4.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 11. dubna 2018
TADY A TEĎ
 
Kdo včera zvládl odložit břemeno, užije si dnes odlehčenou náladu plnou radostného a uvolněného prožívání. A kdo ne, tak má dnes další příležitost.
 
Dvojka Duhy nám připomíná, že nejlepší přístup k jakýmkoliv trablům a nejasnostem je bytí v přítomném okamžiku. Pokud jsme dostatečně přítomní a otevření, tak jsme schopni vidět, že každý problém rovnou obsahuje i řešení, a proto není nutné utíkat z přítomnosti do strachu z opakování stejných chyb nebo do obav z budoucnosti.
 
Dnes se objeví nejedna příležitost prozkoumat, co nám brání být tady a teď, a tudíž si dovolit bezstarostné plynutí jednotlivými situacemi. Zaměřme se na všechny ty výmluvy a soudy, které máme s přítomným bytím spojeny, proč ne teď a proč jsou důležitější věci na práci. Být tady a teď není nic, co by potřebovalo extra přípravu a podmínky, ať už děláme cokoliv, anebo právě když děláme cokoliv, můžeme se odevzdat a nedovolit hlavě, aby z přítomnosti utíkala.
 
To náš strach nám nedovolí žít život lehce a s radostí. A jestli nevíme, jak pro dnešek začít a co to vlastně je to bytí tady a teď, stačí, když se spojíme se svým dechem a dovolíme si procítit strach bez vytáček.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 295 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
17. dubna 2019 - STRES

17.4.2019

Osho Zen karta na každý den:
16. dubna 2019 - PŘIJÍMÁNÍ

16.4.2019

Osho Zen karta na každý den:
15. dubna 2019 - REBEL

15.4.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -