... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

13. dubna 2018 - PŘÁTELSTVÍ

13.4.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 13. dubna 2018
PŘÁTELSTVÍ
 
Dvojka Pohárů symbolizuje vrcholnou formu vztahů, vyváženou esenci svobody a vzájemného respektu. Takové přátelství je výzvou pro všechny, často si totiž lásku a náklonnost pleteme s citovou závislostí a s požadavky, o kterých si bláhově myslíme, že na ně máme právo.
 
Klíčovým slovem dnešního dne je respekt. Objeví se nejedna příležitost prozkoumat, co si pod touto kvalitou představujeme a zda jsme schopni a ochotni ji upřímně žít. Respekt neznamená slepý souhlas se vším, naopak je zdravé svobodně nesouhlasit, ale to je tak všechno, co můžeme dělat. Respekt je nezasahovat a nechat naše blízké dělat to, co chtějí, ať už si o tom myslíme cokoliv. A tohle je slabé místo všech vztahů, protože málokdy jsme tak velkorysí, abychom to dokázali a nemanipulovali k obrazu svému či k „dobru“ ostatních.
 
Pokud máme s tímto problém, je také vhodné podívat se, jak jsme na tom s respektem k sobě. Respektujeme se ve chvílích, kdy selháváme? Jsme ochotní se brát takoví, jací jsme aktuálně? Nebo se máme rádi jen za určitých podmínek? Logicky není možné tvrdit, že sami sebe respektujeme, a přitom se vměšovat do osobního prostoru někoho jiného, a naopak.
 
Takže směle do toho, pátek je ten správný den pro navazování plnohodnotných vztahů – s ostatními i se sebou.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 312 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
17. dubna 2019 - STRES

17.4.2019

Osho Zen karta na každý den:
16. dubna 2019 - PŘIJÍMÁNÍ

16.4.2019

Osho Zen karta na každý den:
15. dubna 2019 - REBEL

15.4.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -