... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

23. dubna 2018 - PROŽÍVÁNÍ

23.4.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 23. dubna 2018
PROŽÍVÁNÍ
 
Žena na obrázku je přímo v intimním vztahu se stromem, vnímá jeho vůni, sílu, dotýká se ho. Má otevřené všechny receptivní kanály a je unesena tímto silným prožitkem. Pokud i my jsme otevření, můžeme plně prožívat, co se kolem nás a v nás děje a odehrává. Bohužel, pravda je taková, že málokdy jsme takto přijímající a prožívající. Život nás naučil některé věci příliš neukazovat a nepříjemné pocity potlačovat. Na jednu stranu toužíme plně prožívat a na druhou stranu neustále potlačujeme.
 
Nic z našeho nitra nemizí, to že se tváříme, že něco necítíme, neznamená, že to neexistuje. Jen to ukládáme na jednu hromadu. A jednoho dne ta hromada pozře veškerý náš vnitřní prostor a začne se tlačit ven, co tlačit, pravděpodobně exploduje jako papiňák.
 
Trojka Ohně nám připomíná, že pokud nebereme odpovědnost za náš emoční obsah, za naše vnitřní prostředí a chováme se k němu, jako by nám nepatřilo, musíme počítat s důsledky. Nemusí to být přímo záchvat vzteku, který odnese někdo, kdo si to naprosto nezaslouží, ale stačí ufňukaná lítost a frustrace, že nás nikdo neposlouchá a neplní naše potřeby. Jak by mohl, když nenasloucháme sami sobě.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 253 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
19. března 2019 - MILENCI

včera

Osho Zen karta na každý den:
15. března 2019 - SDÍLENÍ

15.3.2019

Osho Zen karta na každý den:
13. března 2019 - DŮVĚRA

13.3.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -