... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

24. dubna 2018 - BLÁZEN

24.4.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 24. dubna 2018
BLÁZEN
 
Jeho lehkovážnost a neúcta dohání všechny moralisty k šílenství. Jak si může dovolit takhle nedodržovat pravidla a nebrat vážně doporučení? Jak si může dovolit dělat věci po svém a ignorovat ověřené postupy? Ano, i takhle nás mohou vnímat, pokud se dnes rozhodneme předat otěže našemu vnitřnímu Bláznovi a jít svou vlastní cestou.
 
Když Blázna přestaneme pohrdlivě soudit, můžeme zjistit, že ve skutečnosti je moudrý ažaž. Zvolil si značně nekonvenční cestu životem, ale to neznamená, že by byla špatná. Jeho odvaha děsí ty, kteří odmítají opustit svou konformní zónu a z této rigidity si vystavěli pomník. Pro Blázna je důležité to, co je dobré pro něj, ne to, co potvrdí pravidla společnosti a názor většiny. On nebude živit stádní energii, on se jí vysměje a půjde si po svých.
 
Aby tohle všechno mohl s lehkým srdcem následovat, nelpí na své minulosti a na tom, čemu pseudomoudří říkají zkušenost. Někdy se hodí, ale dnes ne. Někdy může formovat náš růst, ale dnes spíš omezuje. Díky ní totiž máme tendenci si říci: tenkrát to přece dopadlo takto, nemá cenu to opakovat. A protože Blázen své zkušenosti už dávno poslal po vodě, může začínat každý den s čistým štítem a beze strachu.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 285 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
19. března 2019 - MILENCI

včera

Osho Zen karta na každý den:
15. března 2019 - SDÍLENÍ

15.3.2019

Osho Zen karta na každý den:
13. března 2019 - DŮVĚRA

13.3.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -