... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

9. května 2018 - DOSPĚLOST

9.5.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 9. května 2018
DOSPĚLOST
 
Eso Duhy v sobě nese hlubokou lidskou zralost a s ní související hojnost a celkové naplnění. Pokud si dovolíme být dospělí, můžeme svobodně tvořit, rozhodovat se a tím formovat svůj život, pokud se dospělosti bojíme, zůstáváme dětmi, které jsou závislé a odkázané na ostatní.
 
Ačkoliv ne vždy máme možnost rozhodovat o situacích, ve kterých se ocitneme, vždy si můžeme zvolit, zda na takovou situaci budeme reagovat z pozice vystrašeného dítěte, které hledá spasitele nebo z pozice dospělého, který si vědom, že je autonomní jednotkou s vlastními zdroji a nástroji, jak se s danou situací vypořádat.
 
Zkusme se dnes více narovnat, abychom mohli na svět kolem nás nahlížet z výšky a měli větší přehled, kde se nacházíme a zda jsme se náhodou nezacyklili v oběti, která vyžaduje záchranu a ufňukaně ukazuje prstem na domnělé viníky. Protože pokud ano, tak už nemáme prostor a energii svobodně se rozhodnout, zda v takové roli chceme opravdu zůstat. Možná máme jen strach převzít odpovědnost a být konečně za svými volbami a činy vidět. Vejít do kontaktu s tímto strachem a nenechat se jím odradit, to je naše dnešní maturita.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 258 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
19. března 2019 - MILENCI

včera

Osho Zen karta na každý den:
15. března 2019 - SDÍLENÍ

15.3.2019

Osho Zen karta na každý den:
13. března 2019 - DŮVĚRA

13.3.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -