... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

10. května 2018 - ZNOVUZROZENÍ

10.5.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 10. května 2018
ZNOVUZROZENÍ
 
Desítka Mraků završuje situace a procesy, a protože se ze své energetické podstaty zabývá myslí a jejími konstrukty, můžeme dnes zažít něco, čemu se říká povstání z ega. Ovšem nenechme se zmást, ego není žádný arogantní sebestředný panák, je to malé zraněné děcko, které reaguje zásadně ze strachu.
 
Dnes se objeví nejedna příležitost uvědomit si, jakou dětskou strategii přežití používáme my: zda ze strachu, že budeme odmítnuti a opuštěni, raději na všechno kýveme a neodvažujeme se vymezit, natož protestovat, nebo zda ze strachu, že budeme poníženi či zrazeni, raději všechno a priori odmítáme.
 
Všechny strategie přežití mají jedno společné. A to je absence volby a svobodného jednání. Ze strachu, že nepřežijeme si nemůžeme dovolit jinou variantu chování. Až se dnes zase ocitneme v tahu nutkavé potřeby, že něco musíme nebo naopak nesmíme, zkusme se zastavit a uvědomit si, kolik si vlastně v danou chvíli myslíme, že je nám let a z čeho máme tak panickou hrůzu. Ať už nám situace připomíná sebehroznější příběh, když si uvědomíme, že jsme si spletli čas a dobu a zaměnili aktuální realitu za starý, byť velmi živý, obraz, můžeme z této pasti vystoupit.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 295 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
14. června 2019 - STRES

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
12. června 2019 - VĚDOMÍ

12.6.2019

Osho Zen karta na každý den:
10. června 2019 - NOVÉ VIDĚNÍ

10.6.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -