... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

11. května 2018 - PODMIŇOVÁNÍ

11.5.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 11. května 2018
PODMIŇOVÁNÍ
 
Všude samé podmínky… Opravdu věříme, že až je všechny splníme, tak budeme šťastní a naše okolí taktéž? Začalo to dávno: když budou samé jedničky, dostaneš kolo; až to všechno sníš, můžeš si jít hrát; když nebudeš plakat, dostaneš obrázek…
 
Dnes už nepotřebujeme „uvědomělého“ rodiče, který by nás motivoval k lepším výkonům, vystačíme si sami. A jsme sami sobě vskutku přísnými vůdci. Až zhubneš, až vyděláš víc peněz, až budeš výkonnější, až začneš pravidelně cvičit, až budeš dokonalá! Kdesi, cestou naším životem, jsme uvěřili, že být jen tak nestačí, že abychom si zasloužili své místo na slunci, abychom byli milovatelní a hodni pozornosti a ocenění, musíme napřed zdolat nějaké ty mety, aby bylo jasné, že za to opravdu stojíme.
 
Schválně dnes věnujme pozornost tomu, kolikrát za vyslovíme či si pomyslíme ono zaklínadlo AŽ – až bude víc peněz, až bude míň práce, až zaprší a uschne… Tímhle až ale ve skutečnosti odkládáme jen jedno jediné, a sice právo být šťastní a naplnění tady a teď. Pro opravdový pocit štěstí potřebujeme ve skutečnosti velmi málo, hluboký dech, kontakt se svými chodidly a trochu pohybu. To ostatní jsou jen zaseklé příběhy v naší hlavě. Klidně dál sněme, o tom až jednou, ale také berme na vědomí, že dokud tuhle hru sami se sebou budeme hrát, zakázali jsme si být spokojení už teď.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 250 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
19. března 2019 - MILENCI

včera

Osho Zen karta na každý den:
15. března 2019 - SDÍLENÍ

15.3.2019

Osho Zen karta na každý den:
13. března 2019 - DŮVĚRA

13.3.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -