... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

22. května 2018 - STRES

22.5.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 22. května 2018
STRES
 
Zrychlený tep, knedlík v krku, rudé fleky v obličeji, žaludek na vodě… Každý z nás má svůj osobitý projev stresu v těle. Můžeme jej vnímat, jako škůdce, který prozrazuje naši slabinu. Anebo jej můžeme vnímat jako lakmusový papírek, který nás neomylně informuje, že děláme něco sakra blbě.
 
Sedmička Ohně symbolizuje zahlcenost, která pramení ze strachu. Ať už jsme zahlceni činnostmi nebo emocemi, někde jsme přehlédli, co nás stresuje doopravdy a nechali to zajít příliš daleko. Když budeme stres přehlížet, nikam nezmizí,ani se nerozpustí v masce „jsem v pohodě a všechno zvládám“. Naopak kumuluje se a roste, až jednoho dne exploduje do kolapsu. Proto vždy, když přehlížíme, že už něco nezvládáme a řešíme to tím, že ještě víc zabereme, volíme zhroucení.
 
Dnes se pravděpodobně stresu nevyhneme, i on patří k našemu životu. Jde o to, jak se k němu postavíme. Dovolme si proto prozkoumat, z čeho máme takový strach, že odmítáme nepovolit. Místo abychom dali prioritu sobě, hrneme činnosti, úkoly a plnění plánů pod tlakem. Co nejhoršího se vlastně může stát, když se na chvíli zastavíme a začneme dýchat? Zhroutí se svět? Přestane vycházet slunce? Ne, maximálně se zhroutí naše představy, na kterých tak lpíme.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 285 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. května 2019 - HRAVOST

včera

Osho Zen karta na každý den:
20. května 2019 - MINULÉ ŽIVOTY

před 3 dny

Poradna:
Setkání s bývalou láskou

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -