... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

28. května 2018 - DOKONČENÍ

28.5.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 28. května 2018

DOKONČENÍ

Abychom mohli být obdarováni něčím novým, je třeba napřed dokončit to staré. Dokud nebude uzavřená celá etapa, dokud na vlastní kůži neprožijeme to intenzivní nic na konci čehokoliv, nic nového a hluboce naplňujícího nemůže přijít.

Můžeme si buď zoufat a lpět na něčem, co se nám rozpadá mezi prsty a neodvratně mizí, nebo tento okamžik můžeme plně prožít, a tak dát smysl a důstojnost tomu, co v našem životě končí. Pokud si nedovolíme se alespoň na chvíli zastavit tváří tvář pomíjivosti, neokusíme ani věčnost.

Dnes se objeví nejedna příležitost prozkoumat, jaký vztah máme ke koncům, loučení či smrti. Pravděpodobně se dost jasně ukáže, zda jsme spíše zdrhači, kteří se snaží vyhnout loučení, konec by nejraději přeskočili a užuž chtějí nový začátek, anebo se řadíme k držákům, kteří si ze strachu z bolesti nejsou ochotni přiznat, že konec je nadosah a snaží se udržet vše při starém za jakoukoliv cenu.

Dokončování dává punc našemu životu. Jeví se jako třešnička na dortu, ale ve skutečnosti je tou základní životní ingrediencí. Jestliže se konců bojíme, nezbývá nám místo láskyplného přijímání neustále kličkovat. Možná jsme zmateni a sami nedokážeme rozpoznat, zda už se o konec jedná. To nevadí, naším úkolem není rozeznat jasnou linii, našim úkolem je nebát se.

Pěkný den.

Autorka textu: Samandra Ozt

 
Zobrazeno: 305 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. května 2019 - HRAVOST

včera

Osho Zen karta na každý den:
20. května 2019 - MINULÉ ŽIVOTY

před 3 dny

Poradna:
Setkání s bývalou láskou

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -