... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

31. května 2018 - SROVNÁVÁNÍ

31.5.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 31. května 2018
SROVNÁVÁNÍ
 
Dnes se můžeme velmi lehce dostat do pasti srovnávání. Vždycky se najde někdo, kdo se jeví krásnější, šťastnější, bohatší, úspěšnější než jsme my sami. Přímá konfrontace se snem, který sníme, ale zároveň nám nepatří, může být velmi bolestivá. Za předpokladu, že na takovém snu lpíme jak malé dítě.
 
Pětka Mraků je velkou životní lekcí vědomí jedinečnosti a sebehodnoty. Dost nevybíravě ukazuje, jak můžeme dopadnout, když uvěříme, že se musíme co nejvíce přiblížit ideálu, který nám někdo určil. Dobrovolně předáváme otěže svému vnitřnímu kritikovi a ten se v nás plně realizuje. Jsme parádní obětí jeho šikany.
 
Čím více se přibližujeme obrazu dokonalosti, tím více se vzdalujeme sami od sebe. Prodali jsme se za výkon a vzhled a bohužel se na těchto komoditách stali také závislí. Náš vnitřní kritik do nás duje a nad hlavou sviští bič – víc, rychleji! Nikdy se mu nezavděčíme, jeho laťka je nedosažitelná. Jediné, co pro dnešek můžeme, je změnit úhel pohledu. Místo toho, abychom budovali kopii někoho a něčeho, uvědomme si, že už nyní jsme vzácný originál. Náš potenciál čeká na naplnění.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 294 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
19. července 2019 - STRES

včera

Osho Zen karta na každý den:
18. července 2019 - PRŮLOM

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
17. července 2019 - SAMOTA

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -