... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

1. června 2018 - TOTÁLNOST

1.6.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 1. června 2018

TOTÁLNOST

Jsou věci a situace v našem životě, které nemůžeme ovlivnit; naše ruce jsou příliš krátké, aby mohly dosáhnout na výsledek a náš zrak příliš slabý, abychom mohli vidět, jak to všechno dopadne a podle toho se zařídit.  

Pětka Ohně nám ukazuje, jak si zjednodušit život. Stačí se místo neustálé kontroly odevzdat a místo malování čerta na zeď více riskovat. Vždycky můžeme něco ztratit, a taky ztrácíme. Každý den jsme o něco chudší a zároveň o něco bohatší. Celé naše životní štěstí spočívá v tom, zda se soustředíme na dennodenní ztráty nebo na výhry.

Dnešní (a nejen dnešní) riskování spočívá v tom, že ať děláme cokoliv, děláme to naplno a bez záruky, že se zavděčíme nebo něco získáme. Děláme to proto, protože na to máme kapacitu, protože tím plníme svůj potenciál, protože prostě můžeme. A dál? Dál pokračujeme v riskování tím, že dovolíme, aby se zbytek odehrál bez našeho dohledu. Zasejme, a pak nechme na přírodě, ať pokračujme. Odveďme dobrou práci a nechme na klientovi, ať si sám udělá obrázek. Prostě udělejme, co můžeme a zbytek nechme na Existenci.

Pěkný den.

Autorka textu: Samandra Ozt

 
Zobrazeno: 325 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. května 2019 - HRAVOST

včera

Osho Zen karta na každý den:
20. května 2019 - MINULÉ ŽIVOTY

před 3 dny

Poradna:
Setkání s bývalou láskou

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -