... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

6. června 2018 - MY JSME SVĚT

6.6.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 6. června 2018

MY JSME SVĚT

Jak moc jsme v kontaktu se sebou? Umíme se podpořit a radovat tak, jako když jsme ve společnosti přátel? Umíme sami sebe pevně chytnout za ruku a jako parťáci kráčet světem?

Desítka Duhy nenabízí jen sdílení, spolupráci a kontakt s ostatními, ale také s námi samými, s různými částmi nás, které mají specifické vlastnosti a kvality. Jsme multidimenzionální, barevné bytosti a naše nitro je opravdu rozmanité. Zaměřme se dnes na náš vnitřní svět a zkusme se vnímat jako jednu velkou konstelaci, ve které se pohybují postavičky. Jedna chce odpočívat, druhá na výlet, další má strach a jiná tomu všemu chce velet. Která nám dnes vládne? A které jiné utiskuje? Spolupracují naše části, tolerují se?

Jaké vlastně vytváříme vztahy a jak působíme na okolí, když je naše nitro rozhárané a rozhádané? Stačí jedna část, se kterou nechceme vejít do kontaktu, kterou potlačujeme a odmítáme a celý nás vnitřní emoční systém je v nerovnováze. A není to vina této části, nejde o to se jí zbavit, abychom opět mohli být šťastní. To my, naše mysl a náš strach ji odmítá, a tím rozvrací celý náš vnitřní svět.

Všechny části, které máme k dispozici a které v sobě objevíme, k nám patří. Nemá cenu diskutovat, které jsou dobré a které jsou špatné. Všechny jsou naše. Čím hnusněji se k nim budeme chovat, tím více budou prosakovat do našeho života. Proto místo toho, abychom jimi (a tím i sebou) opovrhovali, zkusme je raději blíže poznat a pochopit hlubší motivace jejich chování. Možná budeme překvapeni, jaké jsou jejich skutečné důvody.

Pěkný den.

 
Zobrazeno: 279 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
19. července 2019 - STRES

včera

Osho Zen karta na každý den:
18. července 2019 - PRŮLOM

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
17. července 2019 - SAMOTA

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -