... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

12. června 2018 - ÚDER BLESKU

12.6.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 12. června 2018

ÚDER BLESKU

Iluze se hroutí jako domeček z karet. Všechno, co nemělo stabilní a poctivé základy mizí v propadlišti dějin a zůstává jen mrak prachu, přes který momentálně není nic vidět.

Úder blesku je pěkná rána do palice. To, na co jsme tak spoléhali, o co jsme se opírali (zejména naše představy a očekávání s tím spojená), se sesypalo a my tu stojíme, zíráme na tu spoušť a je nám do breku. Ale místo fňukání zvolejme Halelujááá!!! Protože to, co právě pozbylo platnost, to, co jsme chtěli udržet za každou cenu, už nám prostě neslouží. A nebýt tohohle zázračného zásahu Deus ex machina, flikovali bychom to dál a buď bychom v tom shnili nebo by nám to spadlo na hlavu a přivodilo nepěkný úraz.

Základní energie dnešního dne je zmatek. Staré už není, nové ještě není a nám nezbývá, než se na chvíli zastavit a připustit, že pro tuto chvíli nevíme, co dál. Neznamená to, že musíme hned kolabovat do zoufalství, naopak, konečně se můžeme na chvíli uvolnit a představit si, že naše „nicnedělání“ je posvěceno shůry. Však jen co přivezou nový materiál, hned se do toho zase pustíme!

Pěkný den.

 
Zobrazeno: 277 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. května 2019 - HRAVOST

včera

Osho Zen karta na každý den:
20. května 2019 - MINULÉ ŽIVOTY

před 3 dny

Poradna:
Setkání s bývalou láskou

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -