... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

14. června 2018 - KOMPROMIS

14.6.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 14. června 2018
KOMPROMIS
 
Jsou dva druhy kompromisů. Kompromis z nedostatku – máme strach, že o něco přijdeme, a tak se paradoxně vzdáváme věcí a kvalit, které by nás mohli zdravě nasytit a uspokojit. A pak je kompromis založený na důvěře, kdy ustupujeme ze svých požadavků a představ, abychom získali něco víc. Hranice mezi těmito dvěma postoji je velice tenká a pomíjivá, ale trik, jak je rozeznat je více než snadný. Buď se cítíme ukřivděně jako oběť, nebo se cítíme jako rovnocenní partneři v situaci.
 
Šestka Duhy nás upozorňuje, že „nezdravým“ kompromisem ztrácíme více, než si myslíme. Kromě síly a sebeúcty také odvahu konat a rozhodovat se. Uvnitř totiž tušíme, že se schyluje k volbě ze strachu, a tak váháme a oddalujeme konečné rozhodnutí.
 
Zkusme na jakékoliv dnešní volby nahlédnout z perspektivy kompromisu a upřímně se ptejme, co opravdu získáváme a co naopak ztrácíme. Čím více váháme, tím více je patrno, že tato volba není pro nás, a proto bez obav následujme jiné proudy. Cokoliv je zdravější než zůstat na místě a přešlapovat.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 292 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Poradna:
Když vztah přerůstá přes hlavu

dnes

Osho Zen karta na každý den:
16. července 2019 - MINULÉ ŽIVOTY

dnes

Osho Zen karta na každý den:
15. července 2019 - UZDRAVOVÁNÍ

včera

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -