... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

18. června 2018 - PROJEKCE

18.6.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 18. června 2018

PROJEKCE

Jednou za čas se všichni zamotáme do vlastních přesvědčení, že si myslíme, že víme, jak se věci mají a podle toho se zachováme, místo abychom myšlení odložili a přirozeně reagovali na to, co se kolem nás děje doopravdy.

Sedmička Pohárů nás důrazně upozorňuje, že jsme nalítli vlastním představám a očekáváním a uvěřili iluzím. Naše hlava je jako jeden velký projektor plný nedokončených příběhů, které se tlačí ven. Jsou tak intenzivní a živé, že překrývají vnější realitu a my se začínáme ztrácet. Čím více si myslíme, že máme jasno a patent na rady, tím více jsme se ocitli v pavučině vlastních iluzí a pololží.

Abychom dnes na co napáchali co nejméně škod, odložme stranou všechny soudy a přesvědčení, zvlášť pokud se týkají těch ostatních. Ve skutečnosti totiž nesoudíme ty druhé, ale sebe. Koneckonců, je to jen naše optika, skrze kterou koukáme na svět kolem sebe. V bdělosti nás udrží vědomí, že cokoliv si myslíme a vidíme, může být ještě úplně jinak. A pokud už teď vymýšlíme jak, tak jsme si zase nalítli. Pravda se nám v pravou chvíli ukáže sama.

Pěkný den.

 
Zobrazeno: 234 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
19. března 2019 - MILENCI

včera

Osho Zen karta na každý den:
15. března 2019 - SDÍLENÍ

15.3.2019

Osho Zen karta na každý den:
13. března 2019 - DŮVĚRA

13.3.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -