... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

22. června 2018 - PROŽÍVÁNÍ

22.6.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 22. června 2018
PROŽÍVÁNÍ
 
Trojka Ohně je esencí života. Inspiruje nás, abychom byli v souladu s našimi vnitřními proudy a nepotlačovali je, ani s nimi nijak nemanipulovali. A dále nám připomíná, že jedině respektem k vlastním emocím se můžeme dočkat respektu vnějšího. Ať se v nás odehrává cokoliv, je to naše a lze to projevit tak, aniž bychom museli ubližovat sobě nebo ostatním.
 
Dokud nepochopíme, že odkládat stranou naše bezprostřední prožitky se opravdu nevyplácí, nebudou naše potřeby povšimnuty ani vyslyšeny. Dát přednost sobě znamená přestat upozaďovat, stydět se či bát se ukázat, co právě cítíme a prožíváme.
 
Jestliže už dnes pohár přetekl a my vybouchli jak papiňák, berme to jako významné ponaučení, že naše emoce, potřeby a přirozenost nemohou být do nekonečna potlačovány. To, co se v nás odehrává, nikam nezmizí jen proto, že tomu nedáváme průchod a že to na první pohled není vidět. Ba co víc, ukládá se to v nás a až jednou dojde kapacita, vyvalí se to, poctivě zasmrádlé, a nahodí to nějakého náhodného kolemjdoucího.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 211 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
19. března 2019 - MILENCI

včera

Osho Zen karta na každý den:
15. března 2019 - SDÍLENÍ

15.3.2019

Osho Zen karta na každý den:
13. března 2019 - DŮVĚRA

13.3.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -