... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

27. června 2018 - VYČERPÁNÍ

27.6.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 27. června 2018
VYČERPÁNÍ
 
Dnes se objeví nejedna příležitost prozkoumat, co doopravdy stojí za našim vyčerpáním. Málokdy za to může fyzická práce, stres nebo přetížení – to všechno jsou jen důsledky, které logicky vyplývají z našeho postoje k životu.
 
Vyčerpání je jasným ukazatelem, že někde (ať vskrytu, nebo navenek) bojujeme nebo plaveme proti proudu. Místo toho, abychom spolupracovali a využívali vodních proudů, se pinožíme nesprávným směrem a odmítáme použít mapu. Trváme na zaběhnutých postupech a budujeme masku vlastní pseudodůležitosti. Většinu času a energie věnujeme na obranu proti všemu, protože co kdyby náhodou.
 
Devítka Ohně nás učí, že chvíli nedělat nic může být ten největší posun kupředu. Naše neustálá snaha boří vesmírné plány a plete se Existenci do cesty i pod ruce. Už toho bylo vykonáno dost, zkusili jsme všechno a ruku na srdce, nic z toho se příliš neosvědčilo. A protože nám naše ego nedovolí dobrovolně se vzdát, nezbývá než padnout a na okamžik se nechat převálcovat katastrofickými scénáři. Stejně už nemáme sílu a bohudíky. Protože je konečně na chvíli přestaneme živit.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 252 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
19. července 2019 - STRES

včera

Osho Zen karta na každý den:
18. července 2019 - PRŮLOM

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
17. července 2019 - SAMOTA

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -