... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

29. června 2018 - POTLAČENÍ

29.6.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 29. června 2018
POTLAČENÍ
 
Ačkoliv se zdá, že na Desítce Ohně nemůže být nic dobrého, přece pro nás má pozitivní poselství. A sice, že každá žumpa, tedy i ta naše vnitřní, emocionální, má své dno, o které se zastavíme, nebo v lepším případě, odrazíme.
 
Energie dnešního dne nám umožní uvědomit si, jak se sebou vlastně zacházíme, jak hodnotíme a následujeme naše potřeby a zda respektujeme a ctíme vlastní autenticitu. Na těchto „drobnostech“ se totiž doopravdy pozná, jak vnímáme naši sebehodnotu a jak moc jsme pro sebe důležití. Pokud popíráme, co momentálně cítíme a potřebujeme, pokud odmítáme akceptovat, že naše potřeby jsou minimálně rovnocenné (ne-li důležitější) než potřeby ostatních, jako bychom se za trest zavřeli do smradlavé popelnice.
 
Nemá cenu se za tuhle míru sebedestrukce cítit provinile, to by jen dál a dál roztáčelo spirálu potlačování. Odhlédněme na chvíli, co všechno si zakazujeme a co na sobě kritizujeme, a soustřeďme se na to, kolik času a energie tomuto mechanismu věnujeme. Jestliže je v nás síla, pomocí které jsme schopni se během chvilky zašlapat sto sáhů pod zem, logicky můžeme tuto stejnou sílu použít na to, abychom se dostali sto sáhů na zem - do míst, kde je rozhled, nic nás neomezuje a čerstvý vánek nám čechrá vlasy.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 228 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
17. dubna 2019 - STRES

17.4.2019

Osho Zen karta na každý den:
16. dubna 2019 - PŘIJÍMÁNÍ

16.4.2019

Osho Zen karta na každý den:
15. dubna 2019 - REBEL

15.4.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -