... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

9. července 2018 - DOBRODRUŽSTVÍ

9.7.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 9. července 2018
DOBRODRUŽSTVÍ
 
Kvalitu, kterou reprezentuje Páže Duhy, můžeme žít každý den. Není nutné vyjíždět za hranice všedních dnů, abychom se potkali s dobrodružstvím, stejně jako nemusíme být speciálně připraveni a vyškoleni, abychom obstáli tváři v tvář nečekanému.
 
Dobrodružství si většinou spojujeme s něčím neznámým a často nebezpečným, kdy jako Indiana Jones unikáme ohrožení života jen o vlásek a všechno jiskří adrenalinem. Děkuji pěkně, řeknete si, to raději nic, než tuhle divočinu. Dobrodružství ale nejsou nebezpečné situace, je to přístup k životu. Pokud totiž řekneme malému dítěti, že zažije dobrodružství, rozzáří se mu oči a těší se na objevování a prožívání něčeho nového. To jen dospělý ve svých zajetých stereotypech a bezpečných jistůtkách nemá rád nečekané situace a prožitky, na které se nemůže dopředu připravit.
 
Zkusme dnes dát prostor spontánnímu dítěti v nás. Pokud žijeme předvídatelný a šedivý život, v lepším případě se nudí, v tom horším vyloženě strádá. Trocha zábavy mu prospěje, aby mohlo opět pookřát a my díky němu opět pocítili naplnění a radost ze života. Dobrodružství je cokoliv spontánního, co se vymyká našim každodenním rituálům – nečekaný výlet, cesta z práce jinudy, jídlo, které jsme doposud neochutnali – zkrátka cokoliv, co je pro nás dnes poprvé, a tak se na to nemůžeme nijak připravit. Můžeme to jen vědomě a bez očekávání prožít.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 116 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
21. listopadu 2018 - KOMPROMIS

včera

Osho Zen karta na každý den:
15. listopadu 2018 - VĚDOMÍ

15.11.2018

Osho Zen karta na každý den:
14. listopadu 2018 - UVĚDOMĚNÍ

14.11.2018

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -