... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

10. července 2018 - LPĚNÍ NA MINULOSTI

10.7.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 10. července 2018
LPĚNÍ NA MINULOSTI
 
Vypadá to, že dnes jsme se jaksi zasekli. Trčíme ve starých vzpomínkách a ne a ne je pustit, tak rádi bychom se tam ještě jednou vrátili a upravili příběh podle našich představ. Bohudíky, že to nejde, kdyby by to totiž bylo možné, pravděpodobně bychom proopravovali celý svůj život.
 
Pětka Vody dost nevybíravě poukazuje na naši neochotu opustit a odpustit. Čím více starých křivd, zklamání a lítosti na rozlitým mlékem schraňujeme, tím méně máme prostoru pro prožívání aktuální radosti. Trváme na vlastním neštěstí, komplikacích a těžkostech, stavíme na nich svou sebeúctu a hodnotu a nejsme ochotni připustit, že s sebou ve skutečnosti vláčíme jen staré krámy, které zabírají místo.
 
Zpátky už se nelze vrátit a co se stalo, nejde ode
stát. Uzavřeme se sebou mír a zkusme odpustit. Ani ne tak těm, o kterých si myslíme, že nám ublížili, ale hlavně nám samým – že jsme určité věci dovolili, že jsme neposlechli svůj vnitřní hlas, že jsme události nechali zajít tak daleko. Inu, stalo se. S každou situací, kterou provždy ukončíme a pustíme po vodě, uvolníme místo pro novou, lepší a zářivější zkušenost. A to za to stojí, ne?
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 240 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
19. července 2019 - STRES

včera

Osho Zen karta na každý den:
18. července 2019 - PRŮLOM

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
17. července 2019 - SAMOTA

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -