... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

16. července 2018 - INTEGRACE

16.7.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 16. července 2018

INTEGRACE

Svět není jenom bílý nebo černý, stejně tak ani my a už vůbec ne naše nitro. Chtít být za každou cenu dobrý znamená brutálně okleštit svou pestrobarevnou a mnohovrstevnatou podstatu.

Integrace nám připomíná něco, co jsme už dávno zapomněli, a sice, že jsme multidimenzionální bytosti plné kvalit a strachů, vysněných příběhů a opravdu prožitých zkušeností, že obsahujeme všechny barvy světa a máme přístup ke všem emocím, které na světě existují. Zredukovat tuhle mozaiku na primitivní „aby mě měli rádi“ je hrdelní zločin.

Dnes se objeví nejedna příležitost nahlédnout do vlastního nitra a trochu se tam porozhlédnout. Cokoliv objevíme je naše, nikdo nám to tam ve spánku pokoutně nevložil. A než to neoblíbené v nás začneme zase soudit a kritizovat, uvědomme si, že se toho tímhle způsobem nezbavíme. Ruku na srdce, už to zkoušíme pěknou řádku let a moc dobře víme, že to nefunguje. Co takhle si to odmítané představit jako dílek puzzle a jednoduše ho dát na místo, kam patří? Na to místo, které se stále snažíme zaplnit tu vztahy, tu alkoholem, tu sportem, prací či čokoládou.

Všichni toužíme být jedineční a nenapodobitelní, tak proč sahat po sterilní dokonalosti a za každou cenu ze sebe vypreparovat to, co naši jedinečnost tvoří.

Pěkný den.

 
Zobrazeno: 236 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
14. června 2019 - STRES

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
12. června 2019 - VĚDOMÍ

12.6.2019

Osho Zen karta na každý den:
10. června 2019 - NOVÉ VIDĚNÍ

10.6.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -