... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

17. července 2018 - ÚDER BLESKU

17.7.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 17. července 2018
ÚDER BLESKU
 
Někdy nezbývá, než se zastavit a chvíli zůstat na místě. Uvolnit se, důvěřovat a počkat, až se ukáže cesta, až nás osvítí řešení, až zkrátka budeme mít jasno, co dál.
 
Úder Blesku je tak trochu jako rána do palice, možná se nám rozsvítí a možná taky něco zhasne, každopádně tahle rána otřese všemi zaběhnutými stereotypy a jistůtkami. Všechno, co nemá pevný, poctivý a pravdivý základ se otřese do morku kostí a pravděpodobně i zhroutí. Máme možnost se zhroutit též. Anebo z bezpečné vzdálenosti tuhle řízenou destrukci se zájmem pozorovat. Sice padá něco, co jsme důvěrně znali, ale zároveň se vytváří prostor pro něco většího.
 
Dovolme si dnes chvíli zůstat s tím pocitem, jak se nám nenávratně něco hroutí pod rukama. Nehroutí se totiž celý náš život, hroutí se jen stará struktura, o kterou jsme se dlouho opírali, ale teď už ji spíše podpíráme a bojíme se hnout z místa, aby nám celá ta stavba století nespadla na hlavu.
 
Nevědět je nepříjemné, ale zároveň nabízí prostor pro to, abychom si na chvíli oddechli a nabrali síly na výstavbu nové reality. Využijme této chvíle a potkejme se s tou částí nás, která tak moc potřebuje vědět, co a jak dál, aby se mohla cítit bezpečně. Prozkoumejme její motivace a opravdové potřeby. Možná potřebuje jen obejmout a ujistit, že není na všechno sama.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 222 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
14. června 2019 - STRES

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
12. června 2019 - VĚDOMÍ

12.6.2019

Osho Zen karta na každý den:
10. června 2019 - NOVÉ VIDĚNÍ

10.6.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -