... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

25. července 2018 - SCHIZOFRENIE

25.7.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 25. července 2018
SCHIZOFRENIE
 
Tohle nebo tamto? Zůstat nebo odejít? Říct to nebo si to raději nechat pro sebe? Za těmito otázkami je strach, že o něco přijdeme, když si vybereme to druhé a zároveň velký tlak, protože setrvat v této nerozhodnosti, je velmi bolestivé. Dvojka Mraků varuje před špatnými volbami, ne proto, že vybíráme z nevhodných variant, ale proto, že vybíráme ze strachu a v iluzi, že jiné varianty stejně nejsou k dispozici. To, co určí výsledek, je náš úhel pohledu.
 
Než dnes sáhneme po menším zlu, tak se na chvíli zastavme a zkusme prozkoumat to nepohodlné místo, ze kterého se pomocí unáhlené volby chceme za každou cenu vymanit. Co nejhoršího se vlastně může stát? A až se to stane, bude se hůře cítit naše hlava, nebo naše srdce? Jediná správná volba je srdcem a dokud nám do toho mluví naše hlava, nikdy nemůžeme sáhnout po tom pravém, protože každá volba ze strachu je jako bumerang. Dříve nebo později se náš strach zase vrátí a nalepí se na nás.
 
Jestli je to jen trochu možné, tak si dnes dejme voraz. Slunce nepřestane vycházet a Země se nepřestane otáčet, když chvíli nebudeme situace dotovat vlastním strachem. A že nám uteče nějaká nabídka, když se rychle nerozhodneme? Pak stejně nebyla určena pro nás a mnoho štěstí by nám nepřinesla.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 226 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
19. července 2019 - STRES

včera

Osho Zen karta na každý den:
18. července 2019 - PRŮLOM

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
17. července 2019 - SAMOTA

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -