... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

15. srpna 2018 - ÚČAST

15.8.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku
KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 15. srpna 2018
SPOLUÚČAST
 
Čtyřka Ohně symbolizuje vyváženou energii spolupráce, braní a dávání a vůbec celkové vědomé spoluúčasti na tvorbě našeho života a formování reality, ve které žijeme.
 
Bohužel, naše životem získaná přesvědčení a stereotypy, obavy a nejistota nám málokdy dovolí nacítit se na vyváženost a udržet si standard rovnováhy ve výdeji a příjmu energie a pomoci. Většinou naše snaha spolupracovat sklouzne k zachraňování druhých a ani se nenadějeme a už jsme „pro jednou“ obětovali svůj čas, prostor, potřeby. Protože nemáme zdravě vybudovaný respekt sami k sobě, stěží jej můžeme dopřát ostatním, a tak se s upřímnou starostí vměšujeme a rozdáváme dobře míněné rady, místo toho, abychom druhé pouze podpořili v jejich cestě, ať je jakákoliv.
 
Není divu, že je velká pravděpodobnost, že se na konci dnešního dne můžeme cítit přetížení, až zneuznaní – tolik jsme toho pro druhé vykonali a na nás si nikdo nevzpomene. Pokud se ocitneme v této energii, je na místě ptát se, jaká je opravdová motivace našeho rozdávání se na úkor druhých a přehlížení vlastních potřeb. Jestliže se dřív nebo později objeví pocity lítosti či dokonce nevděku, pak je jasné, že naše pomoc a spolupráce vůbec nebyla nezištná a ve výsledku jsme dostali méně, než jsme očekávali.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 245 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
13. prosince 2019 - NOVÉ VIDĚNÍ

dnes

Osho Zen karta na každý den:
12. prosince 2019 - TOTÁLNOST

včera

Osho Zen karta na každý den:
11. prosince 2019 - TOTÁLNOST

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: Domovní zvonek
Včera: -