... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

16. srpna 2018 - OUTSIDER

16.8.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 16. srpna 2018
OUTSIDER
 
Tak hezký den by to mohl být, kdyby nám ho on/ona/oni/ono nepokazilo. Tak dobrý život bychom mohli vést, kdyby se proti nám nespiknul celý svět. Lomcujeme okolnostmi jako zamčenými vrátky a vztekáme se, kdo že nám je postavil do cesty. A místo abychom našli jinou cestu, strávíme život poukazováním na nespravedlnost a zlomyslnost druhých.
 
Pětka Duhy poukazuje na energii malého dítěte, které se v nás dožaduje pozornosti a lásky a pokud mu to není dopřáno, upadá do výčitek a obviňování. Natolik jsme se ztotožnili s touto zraněnou dětskou částí nás samých, že jsme upřímně uvěřili, že něco nemůžeme a že to nemůžeme, protože nám to někdo či něco většího než jsme my sami znemožnilo. Byť se zdá zbytečné a kontraproduktivní zůstávat v této roli, přece to přináší jisté výhody: kdo nic nedělá, nic nepokazí a rozhodně nemusí za nic nést odpovědnost, protože všechno způsobili ti oškliví dospělí.
 
Je na nás, jak s dnešními příležitostmi naložíme. Je v naprostém pořádku, když zůstaneme v roli dítěte, které hledá, na koho by svedlo svůj neúspěch, případně hledá zachránce, který by mu měl k úspěchu dopomoci. Pak ale nemáme právo stěžovat si, když se k nám okolí také jak k malému dítěti bude chovat – výchovně a přezíravě.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 220 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
19. července 2019 - STRES

včera

Osho Zen karta na každý den:
18. července 2019 - PRŮLOM

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
17. července 2019 - SAMOTA

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -