... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

23. srpna 2018 - DOKONČENÍ

23.8.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 23. srpna 2018
DOKONČENÍ
 
Blíží se konec, a s ním veliká změna. Všechno je připraveno a do skládačky chybí vložit poslední dílek, aby obraz byl kompletní. Než začneme nedočkavě vyhlížet to nové, zastavme se a dovolme si procítit smrt v jakékoliv symbolické podobě. Až příliš často od ní utíkáme a přeskakujeme tuto mystickou část života. Ale to bez ní ve skutečnosti nejsou nové začátky.
 
Dnešek přináší příležitost prozkoumat, jaký vztah máme k ukončování a koncům všeobecně. Byť se toto téma nezdá nijak ožehavé, dost zásadně ovlivňuje náš život. Pokud totiž neumíme vědomě prožít, že něco v našem životě umírá a mizí, pak nemáme šanci cítit a vnímat to, co žije a zůstává.
 
Ať už nás dnes potká smrt fyzická či symbolická, konec dovolené či rozbitý oblíbený hrneček, dejme si pár nádechů a nechme na sebe působit fatálnost okamžiku. Jako by se na chvíli všechno zastavilo a my si konečně můžeme uvědomit, jak malí, zranitelní a křehcí jsme. A tohle je ten poslední dílek do skládačky – pokora, se kterou můžeme začít těšit na novou etapu.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 74 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
13. listopadu 2018 - ZNOVUZROZENÍ

včera

Osho Zen karta na každý den:
12. listopadu 2018 - ZMĚNA

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
31. října 2018 - REBEL

31.10.2018

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -