... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

27. srpna 2018 - BLÁZEN

27.8.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 27. srpna 2018
BLÁZEN
 
Nojo, není jednoduché najít si a následovat vlastní styl a cestu životem. Jakákoliv odlišnost se spravedlivě trestá, a tak mít koule být v „jejich“ očích, v lepším případě, za blázna má málokdo. A je to naprosto pochopitelné.
 
Blázen nás inspiruje, abychom dali přednost sami sobě. Jeho pojetí blázna nevychází z toho, že by dělal neuvážené činy (tak je vidí jen ti ostatní), ale z toho, že nenásleduje tvrdě vydřené a krví potřísněné zkušenosti předchozích generací, ale prostě si jde svou vlastní cestou. I za cenu, že bude opakovat stejné chyby.
 
Zkusme i my zvážit, jak zacházíme s dobře míněnými radami a zkušenostmi, které jsme pouze zdědili, ale málokdy prožili. Ne všechny zkušenosti nás totiž brousí jako vzácný diamant, ty získané, darované nás spíše omezují. Protože dárce, ať to myslel jakkoliv dobře, obdarovával nás ze strachu – abychom my nemuseli prožít něco podobného.
 
A tak, ať si o nás dnes myslí cokoliv, udělejme to. To, co bychom opravdu rádi a způsobem, jako bychom neměli strach a obavy. Prostě svobodně. Protože to, co za to dostaneme je o hodně silnější a vzácnější než to, co si myslíme, že v očích těch druhých ztratíme.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 219 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Poradna:
Myslíme na sebe v tuto chvíli?

9.8.2019

Osho Zen karta na každý den:
9. srpna 2019 - BLÁZEN

9.8.2019

Poradna:
Co nás stále svazuje?

8.8.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -