... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

29. srpna 2018 - HOJNOST

29.8.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 29. srpna 2018
HOJNOST

Král Duhy je pašák. Ví, jak to na světě chodí, ví, že hlady neumře a hlavně ví, že co jeho odhalený solar vysílá do světa, to se mu taky vrátí. Jeho životní je postoj je založený na důvěře, ale pozor, ne nadarmo sedí na knize, která symbolizuje velkou moudrost. Není to žádný bláznivý hipík, který přežívá ze dne na den, protože „důvěřuje“, že to nějak dopadne.

Určitě všichni známe staré přísloví „sytý hladovému nevěří“. A bohužel to funguje i naopak – málokterý hladový věří tomu sytému. Jen velmi zřídka, když se nacházíme v energii nedostatku, věříme, že bude líp a že hojnost je všude. A přesně toto nastavení vytváří naši opravdovou realitu, i kdyby nám celé zástupy tvrdily, že hojnost máme na dosah.

Takže jak to s ní doopravdy je? Je tu a není. Je tu pro ty, kteří v ní důvěřují. A ti, kteří věří vlastnímu nedostatku (peněz, času, pozornosti, kontaktu, přátel…), zažívají hojnost nedostatku. Zkusme tedy alespoň pro začátek slovo hojnost zařadit do svého slovníku. A pak na chvíli odložme černobílé brýle, které podle našich představ, hodnot a priorit dělí okolní svět na to dobré a to špatné, a vnímejme pouze, čeho všeho je v našem životě hodně.

Pěkný den.

 
Zobrazeno: 217 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
19. července 2019 - STRES

včera

Osho Zen karta na každý den:
18. července 2019 - PRŮLOM

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
17. července 2019 - SAMOTA

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -