... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

11. září 2018 - NIC

11.9.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 11. září 2018
NIC
 
Okamžiky, kdy nic nejde podle plánu, jsou vlastně magické. Pokud zvládneme získat odstup od té propasti, do které se chystáme spadnout, můžeme opatrně nahlédnout přes její okraj a prozkoumat, co se v takovou chvíli vlastně děje. A uvidět, že naše NIC ve skutečnosti tak prázdné není.
 
V každém nic je ukryto mnoho informací a odpovědí. Kdykoliv se nic, co by představitel absence jakéhokoliv druhu, dotkne naší psychiky, získáváme neuvěřitelné množství poznatků sami o sobě. Možná Vám připadne masochistické dobrovolně prozkoumávat tyto temné hlubiny, ale jejich znalost přináší obrovskou úlevu a především svobodu. Když totiž víme, co je za naší panikou ukryto, už nás to tak neděsí a neovládá.
 
Dnes se objeví nejedna příležitost tváří v tvář se potkat s tím, na čem všem tak lpíme a co všechno, když nefunguje podle našich zajetých představ, nás ohrožuje. S trochou nadhledu si budeme moci vlastní paniku doslova osahat, ne ji jen bezhlavě prožívat jako vždycky. A když si dovolíme díky prázdnotě projít vlastní panikou a díky panice projít svou osobní prázdnotou, kdo ví, možná se pak Něco objeví.
 
Pěkný den.
 
 
Zobrazeno: 90 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
21. listopadu 2018 - KOMPROMIS

včera

Osho Zen karta na každý den:
15. listopadu 2018 - VĚDOMÍ

15.11.2018

Osho Zen karta na každý den:
14. listopadu 2018 - UVĚDOMĚNÍ

14.11.2018

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -