... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

12. září 2018 - ZPOMALENÍ

12.9.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 12. září 2018
ZPOMALENÍ
 
Kdo vlastně v naší hlavě nastavuje, co všechno máme stihnout? A proč, když nám odpadne jedna věc, tak do uvolněného prostoru nacpeme tři další? Před čím nás chrání to zběsilé životní tempo, při kterém nic nestíháme a svět se nám jen zrychleně míhá před očima?
 
Rytíř Duhy přináší zpomalení v různých podobách. Chytrému stačí napovědět a zvolní sám, a ti ostatní budou zpomaleni násilím. Vždycky když nás něco zastaví, neznamená to, že se proti nám všechno spiklo. Prostě jsme jen přehlédli impulsy jasně ukazující, než už před časem jsme měli změnit směr – místo, abychom hnali dopředu, měli jsme se ponořit hlouběji, a to si vždy vyžádá zpomalení nebo dokonce zastavení.
 
Nesnažme se dnes násilím překonat brzdy, které se nám staví do cesty. Zastavme se a prozkoumejme situaci, dejme přednost moudrosti před rychlostí. Kvantita na povrchu nikdy nenahradí hloubku uvnitř nás. Čím dříve se zastavíme, tím rychleji a bez výrazných škod můžeme zjistit, že to, za čím se ženeme tam venku, si ve skutečnosti nosíme uvnitř.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 211 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
19. července 2019 - STRES

včera

Osho Zen karta na každý den:
18. července 2019 - PRŮLOM

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
17. července 2019 - SAMOTA

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -