... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

21. září 2018 - MOŽNOSTI

21.9.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 21. září 2018
MOŽNOSTI
 
Orel se vznáší nad krajinou a užívá si svobody – může se vydat jakýmkoliv směrem a nic jej nebrzdí. Patří mu celý široširý prostor a je na něm, do jaké výšky vzlétne a jak daleko se nechá unášet větrnými proudy. A taková je i naše vnitřní svoboda. Ovšem my, na rozdíl od orla, který svobodu dýchá, svou svobodu limitujeme.
 
Dvojka Ohně nám připomíná, že náš vnitřní prostor je podstatně větší, než si většinou připouštíme či uvědomujeme a že jen my jsme jeho svrchovanými pány. Až příliš často se ohlížíme na vnější podmínky a okolnosti a dost naivně věříme, že právě tato vnější realita ovlivňuje náš pocit svobody.
 
Můžeme o hodně více, než si myslíme; možností je nekonečno. To, že jsme přesvědčeni, že jsou nereálné, příliš bláznivé či nebezpečné, je už součástí našeho strachu, který dost významně umenšuje náš vnitřní prostor. A než se nadějeme, ten samostatný pán větru, orel, už sedí ve vytuněné voliéře a trhá si peří.
 
Dnes se objeví nejedna příležitost potkat se s tématem svobody a prozkoumat, co ve skutečnosti nám brání v rozmachu a rozletu. A buďme k sobě upřímní - to, co automaticky pojmenujeme jako první, to rozhodně nebude.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 160 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. května 2019 - HRAVOST

včera

Osho Zen karta na každý den:
20. května 2019 - MINULÉ ŽIVOTY

před 3 dny

Poradna:
Setkání s bývalou láskou

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -