... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

25. září 2018 - ODKLÁDÁNÍ

25.9.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 25. září 2018
ODKLÁDÁNÍ
 
Odkládání, to není jen prokrastinace a odsouvání povinností „na později“. Pod její slupkou je toho mnohem více: upřednostňujeme falešnou skromnost, protože je to prostě jednodušší než riskovat a následně čelit případnému zklamání či dokonce selhání. Máváme rukou nad vlastními potřebami, protože jsme byli vychovávaní v prostředí, kde nebyly nebo nemohly být naplněny.
 
Čtyřka Mraků odhaluje komplexní téma sebehodnoty. Náš strach znovu si zopakovat nepříjemnou situaci z dětství a konfrontovat se s určitými bolestnými emocemi je tak velký, že si raději vše odepřeme – svou sílu následovat výzvy, schopnost plnit si aktuální potřeby, rozšířit svůj osobní prostor a zdravě chtít více. Zavřeme se do bezpečné šedivé ulitky a přetvařujeme se, víc nepotřebujeme.
 
V dnešní době a určitých okruzích je těžké nahlas přiznat, že chceme více. Vypadáme sobecky a přízemně, nejsme dostatečně duchovní a už vůbec ne energeticky vyzrálí. Následovat tyhle proudy ovšem nikdy nepřinese kýžený výsledek a uznání. Nikdy nemůžeme být dostatečně oceněni od těch, kteří sami strádají na hranici emoční chudoby. A tak se na to alespoň pro dnešek vykašleme a dopřejme si - možná to bude čokoláda, možná krvavý stejk, anebo schoulení se do něčí náruče. Každopádně, nedělejme pořád do kola tu stejnou chybu a nepřehlížejme své potřeby, jen abychom byli přijatelní.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 79 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
14. prosince 2018 - MOŽNOSTI

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
13. prosince - TICHO

před 3 dny

Osho Zen karta na každý den:
12. prosince 2018 - BŘEMENO

12.12.2018

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -