... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

26. září 2018 - OUTSIDER

26.9.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 26. září 2018
OUTSIDER
 
Jsou dny, kdy se cítíme malí, přehlížení a nemilovaní. Všechno se jaksi děje o nás a bez nás, nikoho nezajímá, jak to chceme my a co vlastně potřebujeme a už vůbec tu není nikdo, kdo by tu byl jen a jen pro nás.
 
Pětka Duhy symbolizuje roli životní oběti. Všichni a všechno se proti nám spiklo, nikdo nám nic nedopřeje a každý hází klacky pod nohy. V žádném případě nemůžeme dělat, co chceme a po čem toužíme. Jsme jako v kleci a lomcujeme zamčenými dvířky.
 
Ač to velmi neradi slyšíme, takhle krajně nepohodlná pozice má jednou velkou výhodu, a sice: když nic nemůžeme, tak také za nic neneseme odpovědnost. Můžou za to oni! To oni nastavili tak nevýhodné podmínky. To oni nám neposkytují to, co si právem zasloužíme! Kdyby se on/ona/on změnilo, my bychom přece mohli… Ale takhle? Takhle nemůžeme nic.
 
Dokud neuvidíme, že jsme své štěstí vložili do rukou ostatních, nemáme na něj nárok. Jooo, kdybychom to opravdu se svým štěstím mysleli vážně, tak dnes máme příležitost – stačí vystoupit z té oběti, přestat ukazovat kolem sebe prstem a konečně převzít odpovědnost za to, kde se nacházíme.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 177 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. května 2019 - HRAVOST

včera

Osho Zen karta na každý den:
20. května 2019 - MINULÉ ŽIVOTY

před 3 dny

Poradna:
Setkání s bývalou láskou

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -