... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

2. října 2018 - SROVNÁVÁNÍ

2.10.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 2. října 2018
SROVNÁVÁNÍ
 
Když se objeví strach z neúspěchu, máme pocit, že se zhmotňují ty nejhorší scénáře. Co když vyjde najevo, jak nedokonalí a k ničemu jsme? Co když budeme potupně odmítnuti a přede všemi konfrontování s někým lepším?
 
Pětka Mraků symbolizuje našeho vnitřního kritika, který nám dýchá za krk. V každém momentu nás popohání a nutí být lepší, rychlejší a krásnější, než aktuálně jsme. Je nesnesitelný. Ale všechno to dělá z lásky. Udělá všechno proto, aby se naše zkušenost selhání už nikdy neopakovala, aby už nikdy nedošlo k tomu ponižujícímu porovnávání se sourozencem nebo sousedovic šikovným dítkem.
 
Jestliže dnes máme pocit, že se nám nic nedaří, náš vnitřní kritik se vyspal do růžova a je v plné síle. Přesvědčovat ho, aby nás vzal na milost nemá cenu, stejně jako předkládání důkazů hraničících se zázraky. Raději zpomalme, zastavme se a zkusme si s ním podat ruku. Ano, je to risk, možná nám zkritizuje i to, jakým způsobem zdravíme. Ale po bližším ohledání máme šanci nahlédnout pod jeho masku věčně nespokojeného šéfa a seznámit se láskyplnou bytostí, která nás přivede k tomu, co  místo zaručeného úspěchu a domnělé dokonalosti potřebujeme doopravdy.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 199 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. května 2019 - HRAVOST

včera

Osho Zen karta na každý den:
20. května 2019 - MINULÉ ŽIVOTY

před 3 dny

Poradna:
Setkání s bývalou láskou

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -