... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

31. října 2018 - REBEL

31.10.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 31. října 2018

REBEL

Rebel je zosobněním síly a odvahy postavit se za sebe, svoje práva a potřeby. Bývá těžké tuto energii zdravě projevit, protože často máme tendence sklouzávat do extrémů – buď své potřeby a zájmy považujeme na sobecké, nebo je začneme prosazovat příliš tvrdě. Proto je klíčovým a hojně používaným slovem rebela slovo „hranice“.

Dnes se objeví nejedna příležitost uvědomit si a prozkoumat, v jakém stavu jsou naše hranice, když se děje něco nám nepříjemného či dokonce ohrožujícího. Jsme schopni zatroubit na poplach a v danou chvíli hranice posílit, nebo pomyslnou hlásnou troubu zahazujeme, dáváme se na útěk a svůj posvátný vnitřní prostor necháváme vetřelcům na pospas?

Základním a nejdůležitějším krokem k aktivaci rebelské energie v nás překvapivě není dostatek síly na konfrontaci s autoritou, nebo prosazením svého prostoru. Tohle s odehraje samo, pokud…pokud si v krizové situaci uvědomíme, že vůbec nějaké hranice máme a se vší odpovědností k sobě nahlédneme na to, jak s nimi zacházíme. A že to někdy není moc lichotivý pohled.

Rebel je jako Císař, je chodícím majestátem, nikomu nemusí vysvětlovat jakou pravomoc a sílu má, prostě se to ví. A stejně tak i my vězme, že když se takto nepostavíme sami za sebe, když necháme naše hranice rozpadnout se jako neudržovanou kamennou zídku, nikdo ji za nás nevyspraví. Maximálně nám ukradnou zbytek materiálu pro výstavbu té své.

Pěkný den.

 
Zobrazeno: 168 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. května 2019 - HRAVOST

včera

Osho Zen karta na každý den:
20. května 2019 - MINULÉ ŽIVOTY

před 3 dny

Poradna:
Setkání s bývalou láskou

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -