... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

18. února 2019 - PŘIJÍMÁNÍ

18.2.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 18. února 2019
PŘIJÍMÁNÍ
 
Otevřená náruč otevírá srdce a do plic dodává svěží vzduch a svobodu. Pokud je naše náruč zavřená, říkáme NE nejen životu a jeho darům, ale i vnitřní svobodě a autenticitě.
 
Královna Vody symbolizuje veškerou tekutost našeho života – události a situace, které k nám míří a my jimi proplouváme; emoce, které neustále proudí naším tělem a systémem; energie, kterou většinou ze strachu zadržujeme, nebo přinejmenším kontrolujeme.
 
Pokud něco chceme, musíme se tomu otevřít a tím riskovat zranitelnost vlastní hrudi. Je až s podivem, jakou neochotu a pocity ohrožení vyvolává představa, že máme přijímat to, co se momentálně odehrává kolem i uvnitř nás. Často si přijímání pleteme s odevzdáním či rezignací, jako bychom si říkali, musím to přijmout, protože nic lepšího tu pro mne není.
 
Esenciální kvalitou přijímání je nehodnocení. Cokoliv, co se objeví, tu má své místo, důvod a příčinu. Není nutné ztrácet čas analýzou, zda se vesmírná pošta nespletla a zda tahle situace náhodou nepatří sousedovi nebo partnerovi. A pokud tak toužíme po tom pochopit, proč se nám děje zrovna to, co se nám děje, nezbývá, než balíček zodpovědně převzít a doma jej v klidu rozbalit.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 87 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. května 2019 - HRAVOST

včera

Osho Zen karta na každý den:
20. května 2019 - MINULÉ ŽIVOTY

před 3 dny

Poradna:
Setkání s bývalou láskou

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -