... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

15. března 2019 - SDÍLENÍ

15.3.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

 

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 15. března 2019
SDÍLENÍ
 
Královna Ohně nás učí, že když dáváme, stáváme se bohatšími. Tahle velkorysá žena pochopitelně nemá na mysli hmotný majetek, ale něco mnohem cennějšího – pozornost, radost, soucit, kontakt. A to je paradoxně to, čím obvykle nejvíc šetříme a velmi pečlivě určujeme, kdo je těchto našich darů hoden.
 
Ne náhodou je sdílení považováno za nejvyšší akt lásky, je totiž tím nejzranitelnějším, co můžeme učinit pro blízkého – darovat sebe se vším, co aktuálně obsahujeme. Je příliš jednoduché a bezpečné plést si sdílení s diskusí, nebo dokonce se sebeobětováním. V obou případech něco čekáme – v prvním případě pochopení či potvrzení správnosti toho, co prezentujeme; v tom druhém ocenění a vděk. Opravdové sdílení je ale odvaha otevřít se světu bez masky, příkras a bez očekávání zpětné vazby. Je to akt, který děláme především z lásky a respektu k sobě.
 
Čehokoliv jsme plni a cítíme, že tak chceme být viděni, bez ohledu na touhu po přijetí, si zaslouží vyplout na povrch. Vrchol lásky totiž není v zachraňování či snové dovolené ve dvou, ale v odvaze ukázat se ve své emoční autenticitě. Dnes se objeví nejedna příležitost potkat se s opravdovou energií sdílení a díky tomu si možná také bolestně uvědomit, s čím si lásku tak často pleteme. 
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 118 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
23. října 2019 - TRANSFORMACE

dnes

Osho Zen karta na každý den:
22. října 2019 - VEDENÍ

včera

Poradna:
Chci, abychom zůstali přátelé

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -