... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

12. dubna 2019 - POCHOPENÍ

12.4.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 12. dubna 2019
POCHOPENÍ
 
Vnější okolnosti jsou příliš proměnlivé a nestálé, abychom na ně mohli svádět svá životní neštěstí a omezení. To, co vytváří klec, která nám brání svobodně se pohybovat, je ve skutečnosti pouze naše mysl plná strachů a obav.
 
Naše vnitřní svoboda je bezmezná. Nikdo nemůže vstoupit do našeho nitra a zakazovat nám cítit, prožívat a rozhodovat se. Stejně tak, ale nikdo nemůže vejít dovnitř a odstranit nános zábran, která jsme si za ty roky vytvořili a zachraňovat nás.
 
Pochopení přináší velkou úlevu spojenou s odvahou nahlédnout na pravý stav věcí. Pokud jsme ochotni převzít odpovědnost za vlastní vězení, máme vyhráno a můžeme jej kdykoliv opustit. Naše komfortní zóna není nepřekročitelná, je jen pohodlné v ní zůstávat, a tak hledáme výmluvy, proč si vystačit s málem.
 
Buďme dnes bdělí v tom, jak mluvíme a co si myslíme. Pravda je taková, že můžeme cokoliv. Ale ve skutečnosti buď nechceme investovat tolik energie a riskovat nezdar, nebo odmítáme převzít odpovědnost za důsledky, které by mohly nastat. Pak je ale na místě přestat říkat, že něco nemůžeme nebo že to nejde. Protože prostě pouze nechceme.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 47 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Poradna:
Myslíme na sebe v tuto chvíli?

9.8.2019

Osho Zen karta na každý den:
9. srpna 2019 - BLÁZEN

9.8.2019

Poradna:
Co nás stále svazuje?

8.8.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -