... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

15. dubna 2019 - REBEL

15.4.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 15. dubna 2019
REBEL
 
Rebel není bojovník v obvyklém slova smyslu. Nebouří davy proti systému a nebojuje za pravdu. Ale i tak mu v hrudí tluče srdce nefalšovaného hrdiny, toho, který dalece nad strach staví ty nejvznešenější zájmy – vlastní sebehodnotu a ochranu své autonomie.
 
Pokud jsme plně v kontaktu s vlastní pravdou, není třeba za ni bojovat, není třeba ji zdůrazňovat, ani o ní přesvědčovat. Ne snad proto, že by ti druzí pak bezmezně přijímali, ale proto, že jejich přijetí nepotřebujeme. My víme, jak to je, a stojíme si za tím. A to je také jediná možnost, jak se necítit ohroženě, když někdo stojí pevně za svou, od té naší, odlišnou pravdou.
 
Rebel nás učí, jak stát pevně a vzpříma. Jak neuhnout a neprodat se. Ano, někdy to vyvolává mnoho konfrontací, ale ty jen upevňují naši osobní sílu a odvahu zastat se především sami sebe. Pokud často býváme v kontaktu s druhými, a s autoritami zvlášť, rozklepaní jako ratlíčci, povinně se dnes nalaďme na našeho vnitřního Císaře Rebela. Jeho majestát mu dává sílu neponižovat se a prosazovat především svá práva. Jeho vyjádřené NE není výraze odporu, ale respektu k sobě. Jeho odmítnutí nezavrhuje partnera v komunikaci, ale pouze to, co navrhuje.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 45 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Poradna:
Myslíme na sebe v tuto chvíli?

9.8.2019

Osho Zen karta na každý den:
9. srpna 2019 - BLÁZEN

9.8.2019

Poradna:
Co nás stále svazuje?

8.8.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -