... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

23. dubna 2019 - PROCITNUTÍ

23.4.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 23. dubna 2019
PROCITNUTÍ
 
Procitnutí otevírá bránu vnímání daleko za hranice naší myslí. Na chvíli propojí aktuální realitu se všemi souvislostmi, s paralelními světy, s minulostí i budoucností, napříč věky i dimenzemi. Aby nám z tohoto zázraku neexplodoval mozek a nervový systém, trvá jen malou chvíli. Ale i tak to stačí, abychom pochopili.
 
Než se nadějeme, jsme z tohoto vesmírného výletu zpátky nohama na zemi, a obvykle až po kolena v tom, co jsme tady zanechali. A přece je něco jinak. Zprostředkované informace a souvislosti už nám nedovolí setrvávat v krátkozrakém pocitu oběti a bezmoci. To, že jsme po kolena ve svých sračkách ještě není důvod, abychom na tomto smradlavém místě setrvávali navěky. Ano, chce to zabrat a vynaložit úsilí a energii, abychom se z toho místa vyhrabali; a světe div se, je to stejná míra energie, kterou jsme při vytváření téhle hmoty sami použili.
 
Je na čase vymést svinčík léta ukládaný pod kobercem a provětrat kostlivcům ve skříni garderobu. Věci, které jsme tak dlouho odkládali, stejně jako rozhodnutí a konfrontace, kterým jsme se tak dlouho vyhýbali, dnes klepou na dveře. A rozhodně tu nejsou proto, abychom zase upadli do kolapsu a rezignace. Jsou tu pro to, abychom si uvědomili, že už dávno máme sílu některé věci jednou provždy vyřešit.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 36 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Poradna:
Myslíme na sebe v tuto chvíli?

9.8.2019

Osho Zen karta na každý den:
9. srpna 2019 - BLÁZEN

9.8.2019

Poradna:
Co nás stále svazuje?

8.8.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -