... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

30. dubna 2019 - SEBEOVLÁDÁNÍ

30.4.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 30. dubna 219
SEBEOVLÁDÁNÍ
 
Kontrolou se snažíme zaplácnout naši fatální nedůvěru a neochotu spolupracovat. A co je alarmující, nejde o to, že nedůvěřujeme svému okolí, ale především nedůvěřujeme vlastním reakcím na nečekané a neplánované situace a události.
 
Král Mraků je ztělesněním disciplíny. Bohužel, nejedná se o disciplínu srdce, která nám umožňuje projít nepohodlím a vyrůst, ale o disciplínu ze strachu, že by snad něco nešlo podle plánu, nebo by někdo mohl zneužít naší zranitelnosti. Pokud stále kontrolujeme a plánujeme, tak především sebe. Každá nečekaná situace totiž zvyšuje riziko, že neudržíme svou masku a odhalíme na chvíli svou autenticitu.
 
Dnes se objeví nejedna příležitost prozkoumat, co všechno ve svém okolí a v sobě považujeme za ohrožující, co všechno je potřeba usměrnit a mít pod kontrolou. Než začneme polemizovat o tom, že sebeovládání je znakem dospělosti a neovládá se jen neandrtálec, upřímně si odpovězme na otázku, před čím nás tento postoj má ochránit.
 
Možná, že kontrolovaný život je bezpečnější, ale rozhodně není radostný. Místo džusu pijeme sterilovanou vodu a místo čerstvých potravin do sebe tlačíme proteiny v tubě. Před smrtí nás to stejně neuchrání, tak proč jí nejít vstříc s blaženým úsměvem na rtech a pusou mastnou od bůčku.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 27 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Poradna:
Myslíme na sebe v tuto chvíli?

9.8.2019

Osho Zen karta na každý den:
9. srpna 2019 - BLÁZEN

9.8.2019

Poradna:
Co nás stále svazuje?

8.8.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -