... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

3. května 2019 - PŘÁTELSTVÍ

3.5.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 3. května 2019
PŘÁTELSTVÍ
 
Milujme se a družme se. Nic není tak léčivého jako kontakt a blízkost. Na jednu stranu sice vyvolávají obavy a strach ze zranitelnosti, na druhé straně jedině skrze ně máme šanci nahlédnout na to, kým doopravdy jsme, co s námi rezonuje a co nás bolí.
 
Dvojka Pohárů vypráví příběh o propojení svobody a hlubokého respektu dvou bytostí. Ctí svůj vzájemný prostor, a přesto mají odvahu zůstat si nablízku a neprchat při náznaku zranění. Je pro ně důležitější společně zakořenit, aby měli následně co sdílet. Kdyby tyto dvě bytosti však byly příliš blízko sobě, možná by se staly jednou, ale jejich jedinečnost by se pokřivila nedostatkem prostoru.
 
Téma dnešního dne jsou vztahy a zejména jejich podoby, které pro vlastní bezpečí vyhledáváme a budujeme. Umíme tomu druhému dát svobodu a zároveň se nevzdálit a stále důvěřovat? Jsme ochotni se tak otevřít, že do nás ten druhý může na chvíli vstoupit? Jaké jsou naše limity a před čím nás chrání?
 
Dejme dnes prostor a svobodu zejména sobě. Nejde o to dělat sobecky cokoliv, jde o odvahu plně prožít vlastní limity a na chvíli je zkusit přesáhnout, abychom prozkoumali vlastní vztahová omezení. Naše srdce je ten nejpodceňovanější orgán. Vydrží o hodně více, než jsme ze strachu ochotni připustit a umí udělat místo pro celý svět.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 37 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
19. července 2019 - STRES

včera

Osho Zen karta na každý den:
18. července 2019 - PRŮLOM

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
17. července 2019 - SAMOTA

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -