... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

6. května 2019 - ODKLÁDÁNÍ

6.5.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 6. května 2019
ODKLÁDÁNÍ
 
Častým důvodem k odkládání je vidina, že odkládáme nepříjemno, ať už fyzické, mentální či emoční. Ve skutečnosti ale vždycky odkládáme to dobré pro sebe a je jedno, jakou to má podobu. Někdy je potřeba projít katarzí, jindy můžeme být překvapeni, jak hladký průběh věci mají a nechápeme, proč jsme tak dlouho otáleli. Ale vždy, vždy s každým odkládáním prodlužujeme současnou agónii a neléčený stav duše.
 
Kromě tématu prokrastinace v sobě má Čtyřka Mraků něco o hodně hlubšího, a tím je téma sebehodnoty. Za vším tím podivným a vyhýbavým chováním a konáním je ukryto jasné povědomí o nás samých – jak o sobě smýšlíme v kritických situacích, jak se hodnotíme a jak se ctíme. A z toho pramení i hlavní důvod odkládání, podceňujeme sami sebe: že úkol nesplníme, že nás nebude bavit, že selžeme, že to bude moc náročné, zkrátka, oddalujeme ten moment, o kterém si myslíme, že odhalí, jak moc jsme k ničemu.
 
Až se dnes zase budeme vyhýbat situacím a povinnostem, zkusme se na chvíli zastavit a zeptat se sami sebe, jaký pocit se ve skutečnosti snažíme oddálit? Co tak moc na sobě nechceme vidět a cítit, že si stavíme mohylu z potíží a stresu? A co když akceptování těchto niterných pocitů je jedinou možností, jak je proměnit v něco zdravějšího? Kdykoliv odkládáme, odkládáme stranou především sami sebe, bez respektu, bez péče a bez slitování.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 51 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
19. července 2019 - STRES

včera

Osho Zen karta na každý den:
18. července 2019 - PRŮLOM

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
17. července 2019 - SAMOTA

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -