... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

7. května 2019 - ÚČAST

7.5.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 7. května 2019
ÚČAST
 
Včerejší energie symbolizovaná kartou Odkládání nás nakopla do akce, a jak ukazuje dnešek, možná až moc. Čtyřka Ohně varuje před přehlížením vlastních i cizích hranic a následném vměšování se a zachraňování za každou cenu. A pak si vyber.
 
Účast je kartou vyváženosti a spolupráce. Naznačuje ideální stav braní a dávání v každé činnosti, tedy něco, co se jeví jako dlouhodobě neudržitelné. Dříve či později totiž sklouzneme zpátky k vlastnímu nedostatku a skrze jeho optiku jednáme. Buď ze strachu, že budeme nepřijímaní a nemilovaní, dáváme na úkor sebe; nebo ze strachu, že budeme ošizeni a zrazení bereme víc, než nám náleží.
 
Abychom zažili rovnováhu, je třeba bedlivě prozkoumat téma hranic a s nimi související sebehodnotu. Pokud si ceníme sebe sama, neprodáváme se za ocenění, ani si nekompenzujeme mindráky tím, že šidíme ostatní. Pokud chceme pomáhat, tak protože chceme, ne proto, že za to, byť skrytě, něco žádáme. A pokud chceme přijímat, tak proto, že je nám upřímně nabízeno.
 
Jakákoliv nerovnováha ve výdeji a příjmu energie vrcholí v sebeobětování. Nemusíme zrovna padat na hubu pro druhé, stačí, když obětujeme svoji důstojnost.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 41 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
19. července 2019 - STRES

včera

Osho Zen karta na každý den:
18. července 2019 - PRŮLOM

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
17. července 2019 - SAMOTA

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -