... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

20. května 2019 - MINULÉ ŽIVOTY

20.5.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 20. května 2019
MINULÉ ŽIVOTY
 
Jsou okamžiky v životě, kdy jasně vidět cestu a znát její cíl je těžké a nezřetelné. Jako by nás obestřela mlha a my se snažíme zaostřit na pevný bod, až nás bolí oči. V takových chvílích nezbývá než se spolehnout na vnitřní kompas, protože vnější orientační body zůstávají skryty.
 
Minulé životy poukazují na chování a stereotypy, které jsou pro nás tak samozřejmé, že se v nich bez uvědomění točíme pořád dokola, jako bychom se tuhle brázdu vyšlapávali už věky. A na konci se vždycky divíme, že jsme se ocitli zase na stejném místě, ve stejné situaci, vztahu, bezmoci a frustraci. Abychom rozklíčovali, o co jde, rozhodně nemusíme hledat kořeny a příčiny v minulých životech, protože příležitost k prohlédnutí máme zrovinka pod nosem. Dnes, tady a teď.
 
Vypadá to, že všechno běží jako obvykle, stejné výzvy, stejné povinnosti. Abychom rozeznali jinakost, musíme trošku zpomalit, malinko se ztišit a především zpozornět. Dnes je tu něco navíc. Na naší vyšlapané cestě se totiž objevila rozcestí, najednou se vyloupla z mlhy a nabízí příležitost zvrátit běh našich interních dějin a rozeběhnout naprosto nový osvěžující příběh.
 
Ať je to, jak je to, dnes se chystáme zopakovat zase tu stejnou chybu. Zapomeňme na to, že se naše chyby týkají běžných rozhodnutí, byť se zdají jakkoli důležitá. Tohle podstatně závažnější rovina. Je totiž jedno, co ve výsledku uděláme, to, co tvoří naši karmu a zpátky nás stahuje do vyšlapaných kolejí je motivace, ze které po konkrétních volbách a řešeních saháme. Ukazatele na rozcestníku jsou více než jasná: vpravo „Jako obvykle“, vlevo „Co bych udělal/a, kdybych neměl/a strach“.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 31 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Poradna:
Myslíme na sebe v tuto chvíli?

9.8.2019

Osho Zen karta na každý den:
9. srpna 2019 - BLÁZEN

9.8.2019

Poradna:
Co nás stále svazuje?

8.8.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -