... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

24. května 2019 - KAŽDODENNOST

24.5.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 24. května 2019
KAŽDODENNOST
 
Jak jednoduché je podlehnout stereotypu a začít si stýskat na každodenní jednotvárnost – každý den do práce a z práce, stejní lidé, stejné konflikty, stejná káva, která v nás má vyvolat chvilku falešné pohody. Jak šedavý a nudný může být život, když jej prožíváme nepřítomně, hlavou ve frustracích a pocitech oběti.
 
Osmička Duhy nám připomíná, že nezáleží na tom, kolik toho máme, ale jak zacházíme s tím, co máme, kvantita versus kvalita. Vždycky bude něco chybět, vždycky nebude splněná nějaká podmínka, vždy je co zlepšovat, ale jak nakládáme s tím, co nám existence přináší tady a teď?
 
V každém jediném okamžiku je ukryt dar a s ním spojená radost. Každý jeden den máme volbu najít a ocenit pár momentů, kdy se cítíme opravdu spokojeně. A jak s nimi zacházíme? Prožijeme je a tím si uděláme den lepší? Kdepak, mineme je jako nudnou samozřejmost a živíme svou dětskou nenasycenost, dramátka, krizičky.
 
Až se dnes zase přistihneme, jak remcáme, že něco nejde podle našich plánů a že se nám hroutí svět, na chvíli se zastavme a zkusme se porozhlédnout kolem bez té všudypřítomné optiky umíněného děcka. Existence a náš život překypují jedinečností a zázraky, a je na čase to ocenit.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 24 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Poradna:
Myslíme na sebe v tuto chvíli?

9.8.2019

Osho Zen karta na každý den:
9. srpna 2019 - BLÁZEN

9.8.2019

Poradna:
Co nás stále svazuje?

8.8.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -